Nieruchomości premium jako najlepsza forma inwestycji w czasach kryzysu

Gdzie lokować swoje oszczędności, gdy światowa gospodarka zwalnia? Aktualnie niejeden inwestor zadaje sobie to pytanie. Na szczęście w Private House Brokers znamy na nie odpowiedź – eksperci zgodnie twierdzą, że w niepewnych czasach najbezpieczniej jest kupować nieruchomości i to najlepiej takie z wyższej półki. Skąd takie wnioski?

Inwestycja łatwo dostępna

Raporty domów maklerskich za najbardziej opłacalny rodzaj inwestycji uznają nieruchomości oraz złoto. Warto przy tym zauważyć, że nieruchomości nie tylko wydają się mniej podatne na zachwiania gospodarcze, ale są także łatwiej dostępne niż kruszce. Zakup atrakcyjnego apartamentu premium jest zdecydowanie łatwiejszy dla inwestora niż zakup złota, którego podaż została ostatnio mocno ograniczona i które pochodzi niemal wyłącznie z rynku wtórnego.

Historia lubi się powtarzać

Obserwatorzy rynku zauważają, że podczas poprzedniego kryzysu gospodarczego posiadłości z segmentu premium najlepiej utrzymywały swoją wartość. Na tej podstawie można bezpiecznie założyć, że i tym razem będzie podobnie. Jeśli więc ktoś wyciąga wnioski z historii, powinien ulokować swój kapitał właśnie w nieruchomościach. Doświadczeni przedsiębiorcy potrafią szybko podjąć taką decyzję, ponieważ wieloletnia praktyka nauczyła ich wykorzystywania uwarunkowań rynkowych w trudnych czasach.

Wartość może tylko rosnąć

Jedną z najpowszechniejszych cech nieruchomości premium stanowi ich atrakcyjna lokalizacja. A jak wiadomo, liczba działek budowlanych w takich rejonach jest ograniczona. Doskonałym tego przykładem jest Kraków, gdzie dawno już zaczęło brakować miejsc pod nowe inwestycje.

Taka sytuacja w oczywisty sposób przekłada się na wartość już istniejących nieruchomości – jest ona tym większa, im mniejsza jest szansa na powstanie nowych luksusowych apartamentowców. Wniosek? Ceny z lokali premium w perspektywie długofalowej mogą iść tylko w górę.

Rosnące ceny – wyznacznik rozwoju

Warto odnotować, że mieszkanie z segmentu premium od czasów ostatniego kryzysu stało się produktem jeszcze bardziej atrakcyjnym. Wiąże się to z rozwojem polskiej gospodarki oraz naszych największych miast. Obecnie znacznie lepiej wygląda rynek pracy, rośnie popyt i poprawia się poziom życia, a to właśnie te czynniki bezpośrednio wpływają na ceny nieruchomości. W miastach powstają nowe linie komunikacyjne, biurowce czy siedziby międzynarodowych korporacji, które przyciągają biznesmenów i inwestorów z całej Europy i świata. A to właśnie ta grupa konsumentów będzie najbardziej zainteresowany luksusowymi mieszkaniami na wynajem lub sprzedaż.

Nieruchomości premium – najlepsza inwestycja na trudne czasy

O tym, że nieruchomości to najbezpieczniejszy i wysoce opłacalny rodzaj inwestycji, nikogo nie trzeba przekonywać. W niepewnych czasach warto zainteresować się zwłaszcza tymi z segmentu premium, gdyż zdaniem ekspertów ich wartość może w przyszłości tylko rosnąć. Jeśli poszukujesz pewnego źródła dochodu pasywnego, koniecznie zapoznaj się z luksusowymi apartamentami dostępnymi w ofercie Private House Brokers!