Najdroższe domy i apartamenty w Polsce

Jak rozpoznać nieruchomość premium? Po komfortowej lokalizacji, wysokim standardzie wykończenia, ekskluzywnych udogodnieniach, a przede wszystkim – po wymownej cenie. Na najbardziej luksusowe apartamenty i rezydencje w Polsce trzeba przeznaczyć od kilkunastu do kilkudziesięciu milionów złotych. W tym artykule zaprezentujemy Ci absolutnie najwyższą półkę – nieruchomości wyceniane na ponad 20 milionów złotych!

Najdroższy dom w Polsce

Zacznijmy od tego, że trudno jest jednoznacznie wskazać najdroższy dom w Polsce. Nie sposób przecież wycenić każdą nieruchomość wybudowaną na terenie naszego kraju. Dlatego w klasyfikacji możemy uwzględnić jedynie te domy, które są obecnie dostępne na sprzedaż. Znamy ceny podane w ofertach przez ich właścicieli, więc łatwo jest nam uporządkować je od najwyższych.

Przyjęło się mówić, że najdroższe nieruchomości znajdują się w Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą. Faktycznie stoi tam wiele luksusowych willi. Pod stolicą zlokalizowany jest także dworek w Piasecznie, który przez media został okrzyknięty najdroższym domem w Polsce, ponieważ jeszcze niedawno był wystawiony na sprzedaż za… 105 milionów złotych! Żadna z dostępnych obecnie nieruchomości nawet nie zbliża się do tego poziomu, co świadczyć może o „nieco” zawyżonej cenie dworku.

O miano najdroższego domu w Polsce rywalizować mogą w tej chwili 2 rezydencje:

Luksusowa drewniana willa w Kościelisku – 25 mln zł

Nieruchomość o powierzchni 700 m2, zlokalizowana na działce liczącej sobie niemal 13,5 tys. m2, z widokiem na giewont. To zabytkowy obiekt wzniesiony w 1908 roku, obecnie pieczołowicie odrestaurowany i unowocześniony. Podczas prac wykorzystano wyselekcjonowane materiały, aby zachować oryginalny charakter budynku. Nad remontem cały czas czuwał konserwator zabytków.

Od 1933 roku w rezydencji gościł Ignacy Mościcki, skąd wzięła się zwyczajowa nazwa budynku: Dworek Prezydencki. Poza nim w obiekcie gościli: marszałek Edward Rydz-Śmigły, marszałek Józef Piłsudski, Ryszard Kaczorowski, Wojciech Jaruzelski, Lech Wałęsa czy Aleksander Kwaśniewski.

Obecnie dworek wyposażony jest w wewnętrzny basen, saunę, jacuzzi, salę fitness oraz bar z kominkiem. Modernizacja budynku objęła także montaż windy oraz pełnej automatyki do obsługi obiektu.

Nowa prestiżowa rezydencja we Włochach pod Warszawą – 25 mln zł

Dom o powierzchni 600 m2 z ogrodem o wielkości 3 tys. m2 urządzony w ciekawym stylu vintage. Na terenie posesji znajdują się oczka wodne i altany, a wewnątrz obiektu między innymi duży podgrzewany basen, sauna oraz jacuzzi.

Pozostałe najdroższe domy w Polsce

Obok dwóch najdroższych w Polsce domów, w tej chwili na sprzedaż jest jeszcze kilka innych nieruchomości, których cena przekracza 20 mln zł:

Dom w Runowie Krajeńskim – 22 mln zł

Ogromna działka o powierzchni 63 tys. m2 i ponad 1700 m2 zabudowań na jej terenie. Zabytkowa, przedwojenna nieruchomość zlokalizowana jest w województwie kujawsko-pomorskim. Najważniejszy element kompleksu stanowi pałacyk z 1904 roku, odnowiony i zmodernizowany w stulecie swego istnienia.

Willa na Mokotowie – 22.6 mln zł

570-metrowa klasycystyczna willa na działce o powierzchni 780 m2. W środku basen i najwyższy standard wykończenia. Ciekawostkę stanowi na przykład kasetonowy sufit w jadalni, który trafił tu z jednego z zamków nad Loarą. Charakterystycznym elementem nieruchomości jest także klimatyczna oranżeria, będąca naturalnym przedłużeniem pokoju kąpielowego i sypialni.

Luksusowa rezydencja na Mokotowie – 22.6 mln zł

Ponownie Mokotów i ponownie willa o powierzchni 700 m2. Z poprzednią rezydencją może skojarzyć się także efektowna oranżeria. Nieruchomość została wzniesiona w 1934 roku, obejmuje 3 piętra i zachwyca francuskim stylem wykończenia. Nowy właściciel do dyspozycji będzie miał między innymi salon kominkowy, prywatną bibliotekę, gabinet, pokój kąpielowy i ogromny taras.

Dworek nad jeziorem pod Poznaniem – 20 mln zł

Propozycja dla tych, którzy zawsze marzyli o mieszkaniu nad wodą. XVII-wieczny dworek o powierzchni 300 m2 położony jest na terenie parku krajobrazowego. Posiada dostęp do Jeziora Kierskiego, choć od centrum Poznania dzieli go zaledwie 15 km.

Luksusowa posiadłość na Woli Justowskiej w Krakowie – 20 mln zł

Krakowską rezydencję o powierzchni 750 m2 znajdziesz w ofercie Private House Brokers! To wyjątkowa willa położona na spektakularnej 1,4-hektarowej działce, połączona ze skrzydłem rekreacyjno-użytkowym. Więcej na jej temat możesz przeczytać w artykule o najbardziej luksusowych inwestycjach w portfelu Private House Brokers.

Nowoczesny dom w centrum Warszawy – 20 mln zł

Elegancki, ponad 450-metrowy dom położony w centrum stolicy. Cechuje się nowoczesnym wykończeniem i zachwyca takimi udogodnieniami jak salon kominkowy, basen, sauna czy sala kinowa. Obiekt oddany do użytku w 2012 roku.

Najdroższy apartament w Polsce

Warto odnotować, że granicę 20 mln zł udaje się przekroczyć nie tylko obiektom wolnostojącym, ale także apartamentom. Obecnie na sprzedaż dostępny jest:

Penthouse w centrum Warszawy – 20,3 mln zł

Apartament o powierzchni ponad 500 m2 zajmuje całe ostatnie piętro jednego z najwyższych budynków mieszkalnych w Polsce. Oferuje między innym możliwość instalacji wanny jacuzzi, z której będzie się rozciągał niesamowity widok na stolicę. Wszystkie okna mieszkania są bowiem panoramiczne.

Najdroższe nieruchomości to najpewniejsze inwestycje

Jak wynika z raportu przygotowanego przez EY i Tacit Investment, w zeszłym roku polskie nieruchomości premium były warte aż 1,8 mld zł. Co ciekawe, pandemia koronawirusa zmniejszyła liczbę transakcji na tym rynku, ale zupełnie nie wpłynęła na ceny inwestycji. Możemy więc spodziewać się, iż domów i apartamentów, których ceny przekraczają 20 mln zł, będzie tylko przybywać.