luksusowe domy na sprzedaż w Krakowie

Luksusowe domy na sprzedaż w Krakowie – co trzeba o nich wiedzieć?

Ekskluzywne apartamenty cieszą się ogromną popularnością w całej Polsce. Stanowią bardzo atrakcyjną inwestycję, gdyż najmem takich wnętrz interesują się zarówno turyści, jak i pracownicy biznesowi. A jak wygląda sytuacja wolnostojących domów z segmentu premium? Czym charakteryzują się nieruchomości tego typu i w jaki sposób można na nich zarobić? W tym artykule przyjrzymy się bliżej luksusowym willom w Krakowie.

Dom luksusowy, czyli jaki?

W dużym mieście – takim jak Kraków – już sam fakt posiadania wolnostojącego domu świadczy o swego rodzaju luksusie. W przeciwieństwie do nawet najdroższych apartamentów, cały budynek pozostaje do wyłącznej dyspozycji właściciela bądź najemcy. To jednak dopiero początek korzyści płynących z mieszkania w willi.

Luksusowe domy w Krakowie stoją na rozległych działkach, toteż otoczone są z reguły pięknymi ogrodami. Posiadają również takie udogodnienia jak garaże czy inne zabudowania gospodarcze. Wille to przestronne obiekty, składające się zazwyczaj z parteru i piętra. Cechują się elegancką bryłą, choć ich styl architektoniczny zależy już wyłącznie od konkretnego przypadku. W ofercie Private House Brokers znajdziesz zarówno nietuzinkowe modernistyczne budynki, jak i domy utrzymane w klasycznej estetyce.

Tym, co odróżnia luksusowe domy od ofert standardowych, są niewątpliwie prestiżowe udogodnienia typowe dla najdroższych nieruchomości. Krakowskie wille bywają więc wyposażone w baseny, prywatne siłownie, sauny czy sale kinowe i pokoje gier. To inwestycje przeznaczone dla grona najbardziej wymagających klientów.

Luksusowe domy w Krakowie i ich lokalizacja

Ekskluzywne wille to domena konkretnych dzielnic. Próżno ich raczej szukać w centrum miasta, gdzie królują zabytkowe kamienice i nowoczesne apartamentowce. Zdecydowanie częściej znajdziesz je na peryferiach. W Krakowie słynie z nich Zwierzyniec – największym zainteresowaniem cieszą się luksusowe domy na Bielanach, w Chełmie, a w szczególności – na Woli Justowskiej.

Wola Justowska od lat przyciąga inwestorów, którzy poszukują wolnostojących nieruchomości z segmentu premium. To dogodna lokalizacja łącząca spokój i ciszę przedmieść z komfortem bezpośredniego sąsiedztwa centrum miasta. Nic więc dziwnego, że osiedlają się tu zarówno ludzie sztuki, jak i właściciele dobrze prosperujących biznesów.

Jak zarabiać na luksusowych domach w Krakowie?

Choć klienci bardzo często nabywają luksusowe domy na własne potrzeby, na willach można też dobrze zarobić. W Krakowie, który bardzo szybko się zabudowuje – także na peryferiach – nieruchomości tego typu błyskawicznie drożeją. Sam wzrost wartości inwestycji w czasie nie jest oczywiście jedynym sposobem na zarobek. Dochodzi do tego możliwość wynajmu domu wymagającym klientom biznesowym, którzy sprowadzają się do miasta.

Międzynarodowe korporacje, które posiadają swoje oddziały w Krakowie, przyciągają do stolicy Małopolski specjalistów z całej Europy, a nawet świata. Jest to segment szybko bogacących się klientów, obejmujący choćby kadrę menedżerską. Potrzeby tych pracowników biznesowych coraz bardziej rosną, skąd ich zainteresowanie luksusowymi nieruchomościami. Ze względu na elastyczny styl życia i niesprecyzowane plany na przyszłość, często nie kupią oni domu na własność, ale z pewnością rozważą jego najem.

W zależności od projektu budynku właściciele luksusowych domów w Krakowie mogą także zdecydować się na podział willi na dwa niezależne apartamenty. Często plan pozwoli na stworzenie oddzielnego mieszkania na piętrze, dzięki czemu inwestor będzie mógł wynająć jedną nieruchomość dwóm zainteresowanym klientom, a to na pewno przełoży się na jeszcze wyższy dochód pasywny.

Luksusowe domy na sprzedaż – Kraków

Portfel Private House Brokers obejmuje nie tylko ekskluzywne apartamenty, ale również luksusowe domy na sprzedaż w Krakowie. Jeśli szukasz willi na własne potrzeby bądź zastanawiasz się nad inwestycją w nieruchomości premium, koniecznie zobacz, co czeka na Ciebie w naszej ofercie!