Nowodworski Estates świętuje swoje 10. urodziny!

Dokładnie dekadę temu powstała agencja Nowodworski Estates – kilkuosobowy startup dziś mogący pochwalić się prestiżowym tytułem najlepszej agencji nieruchomości w Polsce. To sukces okupiony ciężką pracą i zaangażowaniem, ale przede wszystkim zespołową grą pełną pasji i motywacji, aby wyznaczać kierunek rozwoju rodzimego rynku nieruchomości.

Nowodworski Estates to siostrzana dla Private House Brokers marka agencji nieruchomości należąca do Nowodworski Estates sp z o.o. sp. k. Trudno uwierzyć, że w 2011 roku firma rozpoczęła swoją działalność w studenckim pokoju, gdzie Adam Nowodworski połączył swoje zamiłowanie do nieruchomości z zawodowym wyzwaniem zmiany standardów rynku. Misją Nowodworski Estates stało się zaproponowanie jego uczestnikom zupełnie nowego podejścia do pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

Wkrótce, z jednoosobowej działalności, przedsięwzięcie rozwinęło się w kilkunastoosobową firmę. Dziś, po dziesięciu latach, posiada osiem oddziałów w siedmiu największych miastach Polski, a jej zespół liczy 250 specjalistów, w tym 15 brokerów Private House Brokers, których wiedza i zaangażowanie zapewniają klientom niespotykaną w innych miejscach kompleksowość usług towarzyszących procesom sprzedaży, zakupu i zarządzania nieruchomościami. Eksperci Nowodworski Estates i Private House Brokers służą profesjonalnym wsparciem przy finansowaniu zakupu nieruchomości, projektowaniu wnętrz oraz home stagingu i visual stagingu, czyli przygotowaniu do sprzedaży lub wynajmu na najbardziej korzystnych warunkach. O aktualnej skali działalności agencji najlepiej świadczy fakt, że jej agenci dokonują miesięcznie ponad 400 transakcji, a 1700 nieruchomości znajduje się pod ich opieką w ramach usługi zarządzania najmem.

Ostatnie lata to okres ekspansji firmy. Jej pierwsza oficjalna siedziba powstała w Krakowie w roku 2012, a dziś, po kilku zmianach lokalizacji, znajduje się w prestiżowym Loft Parku przy ul. Żółkiewskiego 17a. Poza Loft Parkiem, w stolicy Małopolski funkcjonują jeszcze dwa inne oddziały Nowodworski Estates. W 2014 r. zasięg działalności firmy rozszerzył się o siedzibę we Wrocławiu, a w 2015 – w Gliwicach. Od 2016 r., obok NE, równolegle funkcjonuje także marka Private House Brokers. W 2018 r. firma powiększyła się o pierwszy oddział w Warszawie, w 2019 – w Gdańsku, a w 2020 – drugi oddział w stolicy. Od 2021 roku obecna jest również w Poznaniu i Radomiu. A co dalej? Czas pokaże, ale jedno jest pewne – agencja nie zamierza zatrzymywać się w rozwoju, w najbliższych latach chcąc udostępnić swoje usługi w każdym większym mieście w Polsce.

W ciągu ostatnich lat firma wprowadziła szereg udogodnień systemowych i dotyczących metodyki zarządzania pracą. Nowodworski Estates jest prawdopodobnie jedyną agencją na polskim rynku, której zespół pracuje stosując metodyki zwinne znane głównie z zastosowań w środowiskach IT. Agencja stosuje też narzędzia pozwalające dynamicznie i profesjonalnie zarządzać sprzedażą – nowoczesny, dedykowany system CRM czy model usprawniający obsługę Contact Center na wszystkich ścieżkach komunikacji z klientami

Pomimo sytuacji gospodarczej spowodowanej pandemią koronawirusa, firma może poszczycić się konsekwentnym wzrostem przychodów i stałym, dynamicznym tempem rozwoju. Dzięki trafnym decyzjom kierownictwa i błyskawicznej adaptacji do nowej rzeczywistości rynkowej, udało się jej skutecznie funkcjonować w trakcie najtrudniejszych miesięcy kryzysu i lockdownu.

Celem Nowodworski Estates i Private House Brokers na najbliższe lata jest kontynuacja obranej drogi strategicznego rozwoju, dalsza optymalizacja i udoskonalanie procesów oraz utrzymanie pozycji lidera rynku.